Bonjour,

dziesiejszy wpis jest szczególny, ponieważ świętujemy 5 urodziny Klubu Polek na Obczyźnieświetnego miejsca w sieci, o którym chciałabym Wam dzisiaj opowiedzieć.

Jako, że latem 2015 roku przeprowadziłam się do Francji – tematyka emigracji stała mi się bardzo bliska. Pamiętam, że poszukiwałam cennych informacji na temat życia na obczyźnie.

Portale internetowe na temat życia za granicą często podawały teoretyczne informacje, które jak się poźniej okazało, za bardzo mi nie pomogły.

Aż w końcu trafiłam na Klub Polki na Obczyźnie, w którym znalazłam odpowiedzi na większość moich emigracyjnych pytań i które bardzo mi ułatwiły odnalezienie sie w nowym kraju.

Blogi dziewczyn i Piotra odwiedzam regularnie i czytam z wielką przyjemnością, ponieważ pokazują jak rzeczywiście wygląda życie w różnych krajach świata.

Początkowo byłam obserwatorem – odwiedzałam stronę internetową Klubu i jego fanpage na Facebooku, śledziłam wpisy i projekty, ale jakoś nie miałam odwagi do niego dołączyć.

W końcu jednak się przełamałam i w styczniu tego roku wysłałam moje zgłoszenie do Klubu.

Była to świetna decyzja, która dodała mi sporo motywacji i pozytywnej energii na francuskiej emigracji oraz pozwoliła dołączyć do grona kreatywnych osób i wspólnie z Nimi tworzyć nowe projekty – klik.

Kilka słów o Klubie Polek na Obczyźnie

Klub Polki na Obczyźnie powstał w 2012 roku i tworzy Go grono prawie 200 blogerek i vlogerek oraz Piotrek. To osoby, które z różnych względów zdecydowały się na przeprowadzkę w najróżniesze zakątki świata.

Niektóre z chęci poznawania świata, inne za miłością, kolejne za rodziną a jeszcze inne by rozwijać się zawodowo –  a czasem różne powody jednocześnie.

Dzielą się one z czytelnikami swoimi przygodami, życiem codziennym, kulturą, tradycjami oraz zachęcają do odwiedzenia krajów, w którch mieszkają.

Naszych Klubowiczki i Klubowicza możecie poznać tutaj.

Moje 5 przemyśleń na 5 urodziny Klubu

Klubowe Inspiracje

Klub Polek to dla mnie ogromne źródło inspiracji. To miejsce pełne kolorów, smaków i różnych spojrzeń na świat. To piękne galerie zdjęć, które zachęcają do zwiedzania.

To nowe pomysły i projekty mające na celu pokazanie różnorodności. To opowiadania o tym co lubimy lub nie w naszym kraju. Piszemy o tym jak zmieniło się nasze postrzeganie kraju na przestrzeni lat.

To zwyczaje i tradycje, które często bardzo różnią się od tych, które znamy z rodzinnych stron. To też wskazówki dla osób, które myślą o przeprowadzce.

Dzięki nim moje spojrzenie na świat jest dużo bogatsze!

Klub to osoby, które wspólnie tworzą coś niepowtarzalnego. Z inicjatywy Klubu Polek na Obczyźnie powstały między innymi : Kalendarz Polki czy Książka „Świat według Polki”.

Praktyczne informacje

Nigdzie nie znalazłam tylu ciekawych i praktycznych informacji na temat życia za granicą jak na stronie Klubu.

To źródło informacji na temat tego co warto zobaczyć w danym kraju, jakie są tradycje, kultura historia czy system administracyjny w danym kraju.

Dużo ciekawsze jest przecież poznawanie kultury, zwyczajów i życia codziennego na podstawie nisamowitych historii osób, które tam mieszkają na co dzień. Opisują chwilę obecną taką jaką jest – ze swoimi wadami i zaletami.

Dzieki nim niejedno ze spotkań we francuskich urzędach upłynęło w pozytywnej atmosferze, ponieważ wiedziałam czego się spodziewać.

Świat oczami Polaków

Klub Polek to konkretne historie i przeżycia – często bardzo osobiste. To opowiadania radosne, nowe poczatki, nowe przyjaźnie ale też chwile zwątpienia, tęsknoty za rodziną, zagubienia czy smutku.

To historie odważnych osób, które postanowiły opuścić własną strefę komfortu i często z całymi rodzinami wyruszyć w nieznane.

Z jednej strony to osoby pokazujące jak kolorowe może być życie na emigracji i że można sobie świetnie  radzić na obczyźnie. Z drugiej strony potrafiące mówić o tym co boli, o problemach po przeprowadzce, o skomplikowanym systemie administracyjnym danego kraju, o tęsknocie za rodziną i znajomymi czy trudnościach życia codziennego.

Nikt tak świetnie Cię nie zrozumie jak osoba mówiacą w Twoim ojczystym języku. To dlatego to miejsce jest dla mnie ważne – odnajduję z tych historiach moją historię i nie czuję się samotnie daleko od rodziny.

Nowe pomysły

Przynależność do Klubu jest dla mnie motywatorem do tworzenia mojego własnego bloga o życiu we Francji i pokazania, że jeśli czegoś się bardzo chce – można to osiagnąć. Historie Polek i Polaków, które swoją ciężką pracą osiągnęli swoje osobiste sukcesy są dla mnie dużą motywacją.

Rozwój osobisty

Nic tak nie wzbogaca jak poznanie innej kultury. Pozwala to otworzyć się na świat i spojrzeć na różne problemy z zupełnie innej perspektywy.

Osoby należące do Klubu często widziały więcej, posługują się wieloma językami, pracują za granicą, realizują własne projekty i żyją szczęśliwie z rodzinami za granicą, ale nigdy nie zapominają o Polsce i z sentymentem opowiadają o swoim kraju.

 

Bardzo się cieszę, że jestem częścią Klubu Polek na Obczyźnie!

 

Klub Polek na Obczyźnie znajdziecie na :

Facebook’u : Klubu Polki na Obczyźnie

Instagramie : #klubpolek

Zapraszam!

Pozdrawiam serdecznie,

Polka w Lyone

.

 

 

 

 

 

 

 

 

.