Nauka języka francuskiego

Bonjour!

W dzisiejszym wpisie chciałabym się z Wami podzielić moją przygodą z językiem francuskim. Języka chciałam się uczyć już w liceum, niestety brakowało motywacji. Naukę zaczęłam w 2012 roku, kiedy poznałam mojego chłopaka Francuza.

 • Później zapisałam się do szkoły językowej (kurs trwał 3 miesiące): Szkoła języka francuskiego UAM (Alliance Française z Poznaniu) Szkoła języka francuskiego. Zajęcia odbywały się w małej grupie 7 osób, co bardzo ułatwiało komunikację, zarówno z prowadzącą, jak i z uczestnikami kursu. Pracowaliśmy z książką „Le nouveau taxi 3”. Praca z książką, gdzie tematy pogrupowane są tematycznie jest bardzo przyjemna i ułatwia zapamiętywanie, np. słówek. No i oczywiście korzystając z zajeć w szkole językowej często miałam do odrobienia prace domowe, co dodatkowo motywowało mnie do pracy.
 • Kolejnym krokiem w nauce języka był krótki kurs (2 miesiące) z native speakerem (rodowitą Francuzką) w  Domu Bretanii z Poznaniu. Ten kurs był kursem znacznie trudniejszym, ponieważ komunikowaliśmy się tylko i wyłącznie po francusku, co nie było łatwym zadaniem, gdy nigdy do tej pory nie miało się okazji do rozmowy z rodowitą Francuzką.
 • I w końcu przeprowadzka do Francji z lipcu 2015. W Lyonie, dwa miesiące po przyjeździe zapisałam się do świetnej szkoły Alliance Française de Lyon AFLYON. Zajęcia były płatne, ale poziom nauczania na najwyższym poziomie. Pracowaliśmy z książką „Alter Ego 3 i 4”. Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku po 3 godziny dziennie. W takim trybie uczyłam się przez 3 miesiące. Kurs bardzo mi pomógł w otworzeniu się na rozmowę z uczestnikami kursu, ale też z samymi Francuzami. Na chwilę obecną jestem w stanie komunikować się na poziomie zaawansowanym (B2).

Chętnie poznam Wasze przygody związane z nauką języka francuskiego!

Pozdrawiam serdecznie,

Polka w Lyonie

 

 

 

 

 


4 myśli w temacie “Nauka języka francuskiego

  1. Hej!

   Ja za intensywny (60 godzin miesięcznie), 3-miesięczny kurs zapłaciłam ponad 1000 euro – sporo, ale warto było. Od kilku miesięcy pracuję po francusku i nie mam problemu z językiem.

   Aktualne stawki w szkole, do której chodziłam znajdują się na stronie:
   http://en.aflyon.org/French-courses/INTENSIVE-FRENCH/Intensive-french-course

   Można też zapisać się na kurs 2-tygodniowy (30 godzin) – stawki tutaj http://en.aflyon.org/French-courses/INTENSIVE-FRENCH/2-weeks-intensive-French

   Pozdrawiam serdecznie!

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s